Kontakt

+420 730 109 727

Materiály pro výrobu ekologického nádobí

Nádobí z palmového listí

K výrobě nádobí z palmového listí je použit pouze sesbíraný odpadnutý list a voda. Tvarováním a ořezáním do požadované velikosti a tvaru se vyrábí široká škála misek, táců, talířů a podnosů. Materiál je "food safe", a tak stabilní, že není nutná žádná další úprava, jako je např. laminace. Použité nádobí z palmového listí lze zlikvidovat uložením v zahradních kompostérech či spálením v kamnech.
Více informací o nádobí z palmového listí ...

Nádobí ze stonků cukrové třtiny

Z vláken stonků cukrové třtiny se vyrábí designové jednorázové nádobí. Tvrdá vlákna zaručují nádobí pevnost, voděodolnost a chuťovou neutrálnost. Použití jednorázového ekologického nádobí si získává čím dál větší oblibu ve fastfoodech, na festivalech, různých společenských akcích ale i na zahradních party a rodinných oslavách.
Další informace o jednorázovém nádobí z cukrové třtiny ...

Nádobí a další výrobky z bioplastu (PLA)

Bioplast je plastická hmota, která je vyrobena převážně z biomasy rostlin – využívá se kukuřice, brambory, řepa, obilniny nebo konopí, sója a tabák. Od klasických plastů vyrobených z ropy se na první pohled a dotek neliší. Díky technologickému postupu, kdy je při výrobě zničen alergen „profilin“, jsou vhodné pro astmatiky, alergiky, malé děti, nastávající a kojící maminky. Nádobí z bioplastu nachází široké uplatnění v restauracích, fastfoodech, cateringových službách apod.
O bioplastu se můžete dozvědět více ...

 

Výroba ekologického nádobí z celulózy